Tag #polityka na wykopie jest z automatu blokowany wszystkim nowym użytkownikom. Oni nawet o tym nie wiedzą, zakładając konto. Do tego odblokowanie tego początkującej osobie jest trudne. Efekt jest taki, że edukacja wykopowa o ekonomii i patologii w polityce ma slabszy zasięg.

DO CZEGO ZMIERZAM:
Zmierzam do tego, aby np każdemu nowemu użytkownikowi wykopu, tak jak okienko z pytaniem o cookies, pojawiło się pytanie typu w stylu „czy chcesz widzieć tematy polityczne? Pamietaj, że zawsze możesz je wyłączyć, gdy będą Cie irytować”
Do tego np jeśli ktoś ma zblokowane #polityka, to np na 2 tygodnie przed wyborami wykop mógłby się go zapytać: „zbliżają się wybory, wykop dba o demokrację, czy chcesz widzieć tematy polityczne podczas kampani? Po wyborach zblokujemy ją znów automatycznie”.
To są takie propozycje… oczywisice moze sa lepsze roziwazania – ja tylko daje propozycje.

DLACZEGO O TYM PISZĘ:
Jakiś czas temu, dajmy na to z miesiac, rozmawialem ze znajomym cos w kontekście wyborów i mówie mu, żeby sobie najlepiej wchodził na wykop i patrzył na hity dnia i komentarze, bo to lepsze niż propaganda z TV i portali.
No i on to zrobił. No i dzień przed wyborami sie go pytam, co sie dowiedzial na kogo bedzie glosowal. A on że w sumie na tym wykopie to się nic nie dowiedział o polityce, przegladal codziennie ale tylko jakies smieszne filmy i ciekawostki.
Ja mu mowie no ale jak to, wejdz teraz i zobacz filmik jak poslanka PiS pierdoli durnoty o Euro podczas debaty, jest na czubku glownej.
A on że nie widzi…
No i sie okazalo, ze po prostu ma zblokowane #polityka z automatu, i nawet o tym nie wiedzial.
Niestety wykop to jedyne w miare niezależne i niecenzurowne zrodlo informacji i jesli chcemy demaskowac glupia propagande i edukowac coraz wiecej ludzi, to musimy o niego zadbać. Szczegolnie że #polityka czesto wiąże się z #ekonomia…
#4konserwy #wykop

@m__b @a__s