Polecam zapoznać się z nową szkołą ekonomii Posła Andruszkiewicza, który tłumaczy, że dodatkowy podatek w wysokości 10 groszy na litrze benzyny nie wpłynie na cenę benzyny.

Ale co ważniejsze w tej sprawie – Orlen i Lotos zapewniły, że owe 10 gr wezmą na siebie i ceny paliwa nie wzrosną. Ufam, że tak będzie i stąd również mój głos ZA.

Co to w ogóle za logika? To po co Spółki Skarbu Państwa mają jakiekolwiek zyski? Przecież na tej zasadzie to one powinny działać pro-bono i ignorować realia rynkowe – wtedy będą mogły dostarczać produkty taniej dla ludu!

Już nie mówiąc o tym, że Orlen to nie jest przecież spółka w 100% w rękach Skarbu Państwa – ponad 80% udziałów znajduje się w rękach inwestorów prywatnych. I ci inwestorzy, kupując akcje, chyba nie do końca zgadzają się na to, że firma będzie brała na siebie straty w imię „interesu politycznego”.

No i na koniec – jak niby poseł Andruszkiewicz zamierza rozliczać Orlen i Lotos z tego, że nie przełożą tych 10 groszy na litrze na klienta? Rozumiem, że od teraz te stacje paliw mają mieć ceny o 10 groszy niższe od konkurencji? Czy też poseł Andruszkiewicz będzie pilnował wysokości marż? Czy też może najzwyczajniej kłamie?

P.S. Nie wspominając o fakcie, że poseł Andruszkiewicz nie rozumie tego co czyta i wkleja tą analizę „z której wynika, że ceny paliw NIE pójdą do góry” (dosłowny cytat).

Poseł Andruszkiewicz wziął tekst o braku dalszych wzrostów cen benzyny w związku z sytuacją rynkową i wywnioskował (a raczej wyciągnął z dupy), że opłata emisyjna nie podwyższy cen! Ani słowa nie ma o tym w tekście, nie mówiąc już o tym, że opłata zacznie obowiązywać za pół roku.

A no i na koniec – dziękuje Pan Kukiz za wprowadzenie takich mądrych, niepokornych i antysystemowych posłów do sejmu!

A kto chce – niech wykopuje:

https://www.wykop.pl/link/4358827/adam-andruszkiewicz-10-gr-podatku-na-benzynie-nie-doprowadzi-do-wzrostu-cen/

#neuropa #polska #polityka #ekonomia #bekazprawakow #bekaznarodowcow