Nie dziwcie się temu, że Polacy popierają socjalizm, gdy wielu Polaków i masa wykopków popiera takie feudalistyczne brednie.

Wolny rynek rozwijał się tam, gdzie biednym mówiono, że za uczciwą pracę dostaną uczciwą zapłatę, a socjalizm miał się najlepiej tam, gdzie władza i bogaci tak jak autor tego komentarza, mówili, że co by biedny nie zrobił, to zawsze będzie biedny i jego starania nie mają sensu.

Janusze Biznesu na ścianie wschodniej, uważający umowę o pracę za najwyższą nobilitację dla pracownika i płacący często 4-6 zł za pracę na produkcji z podobnym podejściem do pracowników tylko ludzi w tym utwierdzali.

No i dziś mamy tego wyniki, bo co prawda oni nic nie mogli zrobić, więc poszli do władzy i ona zrobiła. Nagle się okazało, że pracodawca może płacić na rękę 10 zł, a nie 5 i jakoś nie zbankrutował, o czym szczerze wcześniej zapewniał.

Do tego władza dorzuciła 500+ i wielu odczuło to, że władza może dać w miarę godne pieniądze, w przeciwieństwie do pracy u Janusza, który traktował ludzi jak niewolników.

A wystarczyło uwolnić rynek i dać się ludziom bogacić na własną rękę, bez masy pozwoleń, podatków i ZUSu 1200 zł na miesiąc, niezależnie od zarobków.

Wtedy ludzie nauczyliby się, że pieniądze biorą się z pracy, a nie od państwa.

No ale dać ludziom bogacić się nie można było, bo „biedny musi być biedny” to teraz mamy społeczeństwo jakie mamy.

#polska #ekonomia #ciekawostki #rakcontent #shitwykopsays #patologiazewsi #wolnyrynek