ej @moderacja macie tu informacje nieprawdziwą.

Opcja polega na dzierżawieniu „inwestorowi” ziemi w zamian za zobowiązanie się na stworzenie iluś tam miejsc pracy a nie na zakładaniu PGRów przez państwo
https://www.wykop.pl/link/4992993/relikt-prl-wraca-w-nowej-odslonie-pgr-po-liftingu-to-opr/

LEAD jest baitem

Ministerstwo Rolnictwa na ziemiach należących do Skarbu Państwa będzie tworzyć Ośrodki Produkcji Rolnej. OPR-y będą musiały zatrudniać określoną liczbę pracowników, podobnie jak miało to miejsce w PGR-ach za czasów Polski Ludowej.

ale w dalszej części jest doprecyzowanie

OPR będzie tworzony na ziemiach należących do Skarbu Państwa. KOWR zaś na tak utworzoną jednostkę gospodarczą będzie szukał dzierżawcy w ramach przetargu. Nie każdy jednak będzie mógł zawalczyć o te ziemie.

Pod uwagę brani będą tylko kandydaci nie mający żadnych zaległości wobec KOWR-u, Skarbu Państwa, samorządu, ZUS i KRUS.
Ponadto umowa będzie określała warunki dzierżawy.

Czyli KOWR jedynie administracyjnie stwierdza, że te terany będa wydzierżawione potencjalnemu inwestorowi, który spełni okreslone kryteria.

Nikt tu nie robi żanych PGRów zatem.

tytuł znaleziska oraz jego OPIS jest informacją nieprawdziwą spreparowaną na zasadzie podobnej prawa nagłówków Betteridga z tym, że nawet w prawie Batteriga twórca robi pytajnik ( asekuracyjnie by mieć alibi do manipulacji) Tutaj nawet nie ma pytajnika a jednoznaczna nieprawdziwa sugestia.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_nagłówków_Betteridge’a

@a__S @m__b @wykop

#polska #ekonomia #ciekawostki #rolnictwo #4konserwy