do jakiego stopnia wolnorynkowe prawactwo potrafi sie zbłaźnić próbując „udowadniać” swoje głupoty. Prawak chciał udowodnić, że mamy „wysokie koszty działalności firm” w Polsce.

Obecnie koszty prowadzenia działalności są strasznie wysokie i w tym leży cały problem.

Po tym jak mu pokazałem że są niskie,

Na razie wciąż jesteśmy tańszą siłą roboczą dla firm z Zachodu. Eurostat podał, że godzinowe koszty pracy w 2017 r. w Polsce wyniosły 9,4 euro – to jeden z niższych wyników w Europie. Te same koszty w Niemczech wynoszą 34,1 euro. Innymi słowy, trzech polskich pracowników kosztuje tyle samo co jeden niemiecki.
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/koszt-zatrudnienia-w-polsce-i-niemczech-godzinowe-koszty-pracy/8jwlq50
to zaczął wywodzić, ze „chodziło mu o to że pozapłacowe koszty pracy”:

Ja mówię o tym, ile z tego co łącznie pracodawca wydaje na pracownika, trafia do jego kieszeni.

Więc mu pokazałem, ze pozapłacowe koszty pracy też mamy niższe od średniej już w % i w odniesieniu do całości kosztów pracy, żeby nie było o samych eurosach w liczbach bezwzględnych:

W 2017 roku udział pozapłacowych kosztów pracy w kosztach pracy ogółem w Unii Europejskiej wynosił24%. W państwach członkowskich UE udział pozapłacowych kosztów pracy również był bardzo zróżnicowany. Najwyższy wystąpił we Francji (32,8%), w Szwecji (32,6 %), na Litwie (28,8 %) i we Włoszech (27,7 %). Jak wynika ze statystyk Eurostatu, najmniejsze obciążenie wynikające z pozapłacowych kosztów pracy występowało na Malcie i w Luksemburgu – odpowiednio 6,5% i 12,2%. Polska należy do krajów o stosunkowo niskim udziale pozapłacowych kosztów, wynoszącym 19,2% całkowitych kosztów pracy w 2017 roku. Należy dodać, że w większości krajów udział kosztów pozapłacowych w kosztach pracy wzrasta z roku na rok.
https://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/koszty-pracy-w-krajach-unii-europejskiej,60,0,2422332.html

Skończył na tym, że zaczął wywodzić że mu „od początku” chodziło o to, że siła nabywcza pieniądza w Polsce jest niższa…. i chyba że płace mamy niższe (?) (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) przez podatki (?) pomimo tego że koszty pozapłacowe pracy sa niskie (????)

Według Twoich liczb mamy niskie koszty, ale nadal za jedną średnią pensję możemy kupić znacznie mniej. Tylko o to tutaj chodzi,
kurtyna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pokaż spoiler tak działa dysonans poznawczy w praktyce

#bekazprawakow #ekonomia #gospodarka #socdem #neuropa #4konserwy
https://www.wykop.pl/wpis/41935907/dla-wszystkich-wolnorynkowcow-kucow-i-innych-analf/147467763/#comment-147467763