#ciekawostki #biznes #ekonomia #korwin

Lech Kaniuk to przedsiębiorca, rocznik 1983, który założył już kilkanaście świetnie prosperujących firm. Swoje udziały w jednej z nich zbył za 100 mln euro.

O jakie firmy chodzi? M.in. Pizza Portal, iTaxi, Bean&Buddies. To te ostatnie, bo swój pierwszy biznes gość Pierwszego Śniadania w TOK-u i autor książki „Siła Pędu” prowadził już w wieku 12 lat. 
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,23973557,wspoltworzy-firmy-warte-ponad-5-miliardow-euro-jaka-ma-rade.html#s=BoxOpLink

– Z Polski wyprowadziliśmy się do Szwecji, kiedy miałem rok. Nasz start był dosyć ubogi. Nie mieliśmy pieniędzy i kiedy coś się chciało, to trzeba było jakoś to sfinansować. Szukałem możliwości, jak zarobić kilka groszy. Pierwszy biznes był taki, że zrywałem kwiaty, które gdzieś rosły przy drodze – mówił gość TOK FM.

Nie żal ci? Tworzysz coś, co staje się sukcesem i natychmiast przeskakujesz na następny biznes – pytał Piotr Maślak.

– To jest jeden z elementów biznesu. Moja rola jako założyciela firmy jest określona w czasie. Robię swoją robotę, a potem ktoś inny musi to przejąć. Trzeba też zrozumieć, że nie każdy dobrze robi wszystko – tłumaczył Kaniuk.
(link do podcastu w artykule)